Florent Bourget: “Goed gevoel richting zondag”

Florent Bourget: “Goed gevoel richting zondag”

woensdag 03 juni 2026

In het eerste seizoen van zijn terugkeer bij Volendam drukte Florent Bourget zijn stempel op de wedstrijd.

“Vorig jaar geleden vertrok hij. Ik had de ambitie om in het buitenland te slagen. Het is niet helemaal gelukt, maar ik heb wel twee mooie ervaringen gehad in Frankrijk en Griekenland. Maar het blijkt niet voor mij te zijn, de druk, het intensieve trainen, alles offeren alleen voor handbal. Ik vond andere dingen ook leuk. Bovendien zat ik er twee jaar op afstand van mijn Nederlandse vrienden.”

“Vervolgens heb ik twee fantastische jaren gehad bij het Belgische Visé. Ik kon daar blijven, maar ik maak de beslissing niet alleen, samen met mijn vriendin. Toen Volendam met een bod kwam, besloot ik weer dichtbij onze familie en vrienden te gaan handballen.”

“Als je dan dit meemaakt, heb ik daar geen spijt van”, glimlachte hij.

“We hebben een lastig seizoen gehad, met pieken en dalen. Er werd veel meer van ons verwacht aan het begin van het seizoen. We gingen er in de beker bijvoorbeeld uit tegen een laag geklasseerde ploeg, dat is echt niet oké. De club koos vervolgens voor een nieuwe boost door een nieuwe trainer neer te zetten. En het werken met Ricardo voelt positief, het is een totaal andere aanpak, dit team heeft die structuur nodig.”

“Iedereen heeft de meer vertrouwen in zichzelf gekregen. Er wordt van mij verwacht dat ik meer voor mezelf ga, maar zo’n type speler ben ik niet. Ik kan het wel, laat het ook zien, maar ik heb liever dat ik nu twee keer een twintig passes geef die leiden tot doelpunten. Maar als je zo speelt, stelt een dekking zich daarop in. Dat klopt.”

“Tegen Aalsmeer ging ik wat vaker voor mezelf. Na die grote overwinning van ons op Bevo, was Aalsmeer echt wel gewaarschuwd. Wij hebben laten zien dat we energie kunnen blijven geven als we achterstaan. Dan kun je zo’n wedstrijd alsnog winnen. Ik heb wel een goed gevoel richting zondag.”